Bolix

 

Search our investment portfolio21 sierpnia 2008 roku Advent International sprzedał spółkę Bolix spółce Berger Paints India Ltd

Wyjście Adventu z inwestycji było udanym zakończeniem pięcioletniego programu restrukturyzacyjnego realizowanego po nabyciu Bolix przez Advent w 2003 roku. W tym czasie Bolix stał się wiodącym producentem systemów elewacyjnych i dociepleń. Firma odnotowała dwucyfrowy wzrost sprzedaży zarówno w 2006 jak i 2007 roku, a sprzedaż eksportowa w 2007 roku prawie się potroiła. W 2007 roku obroty spółki przekroczyły 100 mln złotych (45,5 mln USD).

Advent pomógł spółce Bolix w przekształceniu z firmy produkcyjnej w spółkę ukierunkowaną na usługi, wykorzystującą nowe możliwości rynkowe. Spółka zwiększyła swoją wartość dzięki wzmocnieniu logistyki (dla wygody klientów produkty mogą być dostarczane bezpośrednio w miejsce budowy), lepszemu wsparciu dla hurtowników, programom lojalnościowym, a także oferując wykonawcom innowacyjne usługi na placu budowy.

Advent z sukcesem rozwinął eksport Bolix na Ukrainę, do Rosji i krajów bałtyckich, przeprowadzono udane wejście na rynek wyrobów dla majsterkowiczów przez wprowadzenie produktów spółki do sprzedaży w 35 hipermarketach budowlanych Castorama oraz innowacje produktowe. W wyniku ekspansji zagranicznej potroiliśmy eksport na Ukrainę do Rosji oraz krajów Bałtyckich.
 

 

Language


Polish - English
 

Related Links and downloads


Related Investments


Contact


Monika Morali-Efinowicz

Managing Director, Head of Warsaw, Advent International SP. Z.O.O. SP.K, Warsaw
T: +48 22 627 5141