American Heart of Poland

 

Search our investment portfolioSummary

W 2011 roku Advent International podpisał umowę inwestycyjną z American Heart of Poland S.A. (AHP), jednym z najważniejszych w Polsce podmiotów leczących schorzenia sercowo-naczyniowe.

Kliniki zostały utworzone w 2000 roku z inicjatywy wybitnych lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. Ideą przyświecającą ich założycielom było wprowadzenie do Polski najnowszych metod leczenia schorzeń sercowo-naczyniowych oraz zapewnienie pacjentom całodobowego dostępu do placówek leczących zawały serca. Sukcesem stało się stworzenie sieci tych placówek w oddaleniu od ośrodków akademickich, tam gdzie były największe zaniedbania zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu chorób układu krążenia.

Obecnie Grupa posiada ponad 20 doskonale wyposażonych placówek, w tym oddział kardiochirurgii z unikalną w Polsce salą hybrydową, spełniającą najwyższe światowe standardy. Tylko w 2012 roku w klinikach AHP leczyło się ponad 20 tysięcy pacjentów. Grupa AHP zwiększając zasięg i zakres usług konsekwentnie dąży do budowy sieci centrów sercowo-naczyniowych oferując całościową terapię schorzeń układu krążenia: od poradni, przez diagnostykę i leczenie, aż po rehabilitację kardiologiczną.

Polska kardiologia będzie potrzebować dalszych nakładów inwestycyjnych, ponieważ choroby układu krążenia to wciąż zabójca numer jeden odpowiedzialny za prawie połowę wszystkich zgonów w Polsce. Zaangażowanie Advent International pozwala grupie AHP na dynamiczną realizację strategii kompleksowego podejścia do leczenia chorób sercowo-naczyniowych oraz konsekwentnego zwiększania dostępu Polaków do wysokospecjalistycznych usług z zakresu leczenia tych chorób.

 

Language


Polish - English
 

Related Links and downloads


Related Investments


Contact


Monika Morali-Efinowicz

Dyrektor Zarządzający, Advent International SP. Z.O.O. SP.K, Warsaw
T: +48 22 627 5141

Christian Senye

Dyrektor, Advent International SP. Z.O.O. SP.K, Warsaw
T: +48 22 627 5141