IN this section


Společnost Advent International kupuje Provimi Pet Food

Find News


23 .března 2011 – Advent International, mezinárodní private equity společnost, dnes oznámila, že se dohodla na odkoupení společnosti Provimi Pet Food, která je předním evropským výrobcem krmiv pro domácí zvířata, od společnosti Provimi Group, přední společnosti zabývající se výživou pro zvířata, za celkovou cenu podniku ve výši 188 milionů eur.

Provimi Pet Food je třetím největším výrobcem sušeného i nesušeného krmiva pro domácí zvířata pro privátní značky v Evropě, přičemž dodává výrobky přibližně 280 zákazníkům včetně velkých maloobchodních řetězců s potravinami na 27 trzích, na kterých působí. Tato společnost, která má své hlavní sídlo v Budapešti, zaměstnává přibližně 1 000 zaměstnanců a má osm výrobních závodů po celé Evropě včetně dvou v České republice. V roce 2010 společnost vykázala celkové tržby ve výši 236 mil. eur.

Provimi Pet Food má vedoucí postavení na svých nejsilnějších trzích v České republice, Maďarsku, Nizozemsku, Polsku a na Slovensku. Očekává se, že trh s krmivy privátních značek pro domácí zvířata ve střední a východní Evropě poroste v příštích letech výrazně rychlejším tempem než HDP. Růst trhu bude hnán vyšší kupní silou spotřebitelů a demografickými změnami, které povedou k většímu množství domácích mazlíčků, a zvýšenou akceptací privátních značek ze strany spotřebitelů.

Investice společnosti Advent International bude podporovat plány na růst společnosti Provimi Pet Food, které se zaměřují na zvýšení jejího podílu na trhu prostřednictvím organického růstu, na vývoj nového sortimentu produktů a služeb a na vstup na nové trhy.

Chris Mruck, řídící partner společnosti Advent International pro střední Evropu ve svém komentáři k této akvizici řekl: „Společnost Provimi Group již upevnila vedoucí postavení společnosti Provimi Pet Food na evropských trzích. Naše investice budou dále stavět na těchto silných základech, což umožní společnosti, aby zužitkovala příležitosti k růstu, které po celé Evropě existují. Provimi Pet Food je společností s excelentními vyhlídkami na budoucnost a my se těšíme na spolupráci s manažerským týmem, abychom tak společnost dovedli až k jejímu plnému potenciálu.“

Albena Vassileva, investiční ředitelka pražské kanceláře společnosti Advent International, dodala: “Schopnost Adventu sestavit a provést tuto komplexní mezinárodní akvizici je důkazem síly naší pan-evropské sítě a našeho bezkonkurenčního pokrytí střední a východní Evropy. Těšíme se na podporování další fáze vývoje společnosti Provimi Pet Food.”

Attila Balogh, výkonný ředitel společnosti Provimi Pet Food, řekl: „Investice společnosti Advent do Provimi Pet Food je nepochybně počátkem nové vzrušující éry ve vývoji naší společnosti. Mezinárodní zkušenosti, které má Advent v maloobchodních a spotřebitelských odvětvích, a jeho současná pevná pozice na našich hlavních trzích ve střední a východní Evropě budou nesmírně cenné na cestě naší společnosti k růstu vedoucímu k lepšímu uspokojování potřeb našich zákazníků.“

Advent International investuje do odvětví maloobchodních a spotřebitelských výrobků od roku 1984, ve střední Evropě od roku 1994. Firma již financovala a podporovala v cestě za úspěšným růstem množství společností v odvětvích maloobchodního a spotřebního zboží po celém světě. Poslední investice zahrnují společnosti Devin, předního bulharského výrobce balené minerální vody a distributora nealkoholických nápojů, DFS, britskou jedničku v maloobchodě s pohovkami, Uno, předního tureckého výrobce značkového baleného chleba a pekařských výrobků, a Takko, jednoho z předních evropských diskontních prodejců módy v tomto rychle rostoucím segmentu.

Společnost Advent spolupracovala s poradenskými společnostmi Leonardo & Co (M&A), CMS (právní služby) a Deloitte (finanční due diligence). Akviziční dluh je sjednán s bankami Erste Group Bank, Raiffeisen Bank International a UniCredit.

Očekává se, že transakce bude uzavřena během dvou měsíců po nezbytných regulačních procesech.

O společnosti Provimi Group

Provimi Group působí po celém světě v oblasti výživy pro zvířata a má vedoucí postavení na všech trzích, na kterých obchoduje. Zaměstnává 7 500 osob a v roce 2010 vykázala roční tržby ve výši 1,9 mld. eur. Provimi má zhruba 76 výrobních center v přibližně 28 zemích a exportuje do více než 100 zemí. Společnost vyrábí produkty a poskytuje technickou podporu pro různé živočišné druhy, včetně přežvýkavců, drůbeže, prasat a domácích zvířat.

Pro více informací navštivte stránky www.provimi.com

English - English

Contacts


Chris Mruck

Managing Partner, Czech Republic

T: +420 234 749 750
Office details